Kategorie
o upadłości i układzie

Upadłość konsumencka Sopot

Upadłość konsumencka byłego sopockiego przedsiębiorcy. W tym przypadku tarcza pomocowa nie wystarczyła…

Upadłość konsumencka Sopot – problemy zawodowe właściciela jednej z sopockich siłowni

W dzisiejszym wpisie opiszemy historię jednego z naszych klientów, pana Radosława, który od urodzenia jest mieszkańcem Sopotu. Pan Radosław to wieloletni miłośnik szeroko pojętej aktywności fizycznej. Latem – podróże na półwysep helski. Szczególnie Jastarnia, Puck, Władysławowo i uprawianie wszelakiego rodzaju sportów wodnych, z kolei zimą – wizyta w górach i morsowanie. Upadłość konsumencka Sopot. Kiedy Pan Radosław zgłosił się do nas ze swoim problemem, od ponad 15 lat był właścicielem jednej z lokalnych, sopockich siłowni. Niestety, wraz z nadejściem epidemii ucierpiało wiele branż, w tym w szczególności branża gastronomiczna, hotelarska czy właśnie branża fitness.

Koronawirus bezlitosny nie tylko dla zainfekowanych

Pan Radosław zgłosił się do nas kilka miesięcy po wprowadzeniu pierwszych „covidowych” obostrzeń. Szczęśliwie, siłownia prowadzona przez pana Radosława była położona w atrakcyjnej lokalizacji, w związku z czym odwiedzali ją nie tylko mieszkańcy Sopotu, ale również Gdyni, Gdańska i okolic Trójmiasta. Na przestrzeni wielu lat prowadzenia siłowni pan Dariusz zdołał zgromadzić pewien kapitał, dzięki któremu pomimo zamknięcia siłowni był w stanie wiązać koniec z końcem.

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. Rozważasz ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Pomagamy dłużnikom w całej Polsce, nie tylko w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i okolicach Trójmiasta! Skontaktuj się z nami wypełniając formularz!

Obostrzenia, obostrzenia i… obostrzenia – upadłość konsumencka Sopot

Niestety, dla niektórych branż obostrzenia trwały zbyt długo. Pojawiały się problemy z regulowaniem opłat. Do najczęstszych zaliczały się opłaty związane z najmem lokalu czy też spłatą rat leasingowych za sprzęt. Podobnie pensje, które pan Radosław w dalszym ciągu starał się wypłacać pracownikom by przekonać ich do dalszej współpracy.

Zamknięcie sopockiej siłowni

Ostatecznie, po kilkumiesięcznym zakazie prowadzenia działalności w branży fitness, pan Radosław podjął decyzję o zamknięciu działalności. Więcej o upadłości konsumenckiej po utracie pracy pisaliśmy już na naszym blogu. Pracownicy nie otrzymywali pensji, w związku z czym byli zmuszeni do zmiany zatrudnienia. Wielu z pracowników pana Dariusza pochodziło z Sopotu, jednakże pomimo wsparcia od sopockiego miasta nie byli w stanie się utrzymać.

Nawiązanie współpracy – upadłość konsumencka Sopot

Pan Radosław zgłosił się do nas 2 miesiące po zamknięciu działalności. W tym czasie nasz zespół podejmował starania o otwarcie nowego biura w Sopocie. Po konsultacji oraz analizie prawno-finansowej, pan Radosław podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z naszym zespołem. W ciągu następnych tygodni uzyskaliśmy niezbędną dokumentację oraz sporządziliśmy stosowny wniosek. Następnie, z uwagi na fakt, iż gdański sąd upadłościowy obejmuje swoim zasięgiem również Sopot, złożyliśmy stosowny wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej właśnie do gdańskiego sądu.

Wniosek o upadłość konsumencką Sopot – gdański sąd

Obecnie wniosek pana Radosława jest w trakcie rozpatrywania. Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej o 5 najczęstszych błędach we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Opierając się na doświadczeniu w tego rodzaju sprawach, z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem, szanse pana Radosława na wyjście z trudnej sytuacji nasz zespół ocenia na bardzo wysokie.

Liczymy, że przynajmniej połowa z zaciągniętych przez pana Radosława zobowiązań zostanie umorzona przez gdański sąd. Naszym celem jest pomoc klientom w otrzymaniu szansy na realizowanie się w życiu zawodowym pomimo napotkanych trudności. Pan Radosław postawił sobie za cel ponowne otwarcie siłowni w jego rodzinnym Sopocie.

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. Rozważasz ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Pomagamy dłużnikom w całej Polsce, nie tylko w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i okolicach Trójmiasta! Skontaktuj się z nami wypełniając formularz!

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Będzie nam niezmiernie miło gościć Was również w jednym z naszych biur w Gdyni i Sopocie.

W odpowiedzi na “Upadłość konsumencka Sopot”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *