Kategorie
o upadłości i układzie

Upadłość konsumencka Gdańsk

Gdańsk nas przyciąga zawodowo!

Dlaczego łączy nas Gdańsk?

Nic dziwnego, że oprócz zamiłowania do tematyki upadłości konsumenckiej, zespół naszych prawników łączy również nieskrywana sympatia do Gdańska. Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez portal www.trójmiasto.pl, Gdańska Organizacja Turystyczna i Pomorski Instytut Naukowy im. prof. Brunona Synaka oszacowała, że latem 2021 roku Gdańsk odwiedziła rekordowa liczba turystów. Co ciekawe, aż 80 proc. spośród odwiedzających przyjechała do Gdańska z głębi naszego kraju!

Gdańsk to historia, kultura, biznes i edukacja!

Poza takimi walorami Gdańska jak jego urok czy niezwykle ciekawa i zawiła historia, miasto łączy grono amatorów zainteresowanych kulturą. Liczne muzea, teatry, festiwale i filharmonia to tylko część kulturalnej oferty Gdańska, z którą warto się zaprzyjaźnić. My jako zespół zaprzyjaźniliśmy się z Gdańskiem od strony biznesowej i edukacyjnej. Co prawda jeszcze w Gdańsku nie udało nam się jeszcze otworzyć biura kancelarii, natomiast każdy członek naszego zespołu ma z tym miastem wiele wspólnego.

Nasz zespół

Stanowiąca żeńską część naszego zespołu radca prawny Anna Sularz w 2014 roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2015 roku jest również członkiem Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała w jednej z gdańskich kancelarii, by następnie otworzyć swoją kancelarię. Na co dzień pracuje w biurze w Gdyni przy ul. Pułaskiego 6/306, gdzie na co dzień spotyka się z naszymi klientami.

Drugi z członków zespołu, Michał, ukończył studia prawnicze w 2012 roku, natomiast kancelarię prowadzi od 2017 roku. W przeszłości zdobywał doświadczenie zawodowe w kancelariach radcowskich i adwokackich w Gdyni, Gdańsku, Sopocie i Warszawie. W Gdańsku ukończył również studia podyplomowe z podatków i prawa podatkowego na tamtejszym uniwersytecie. Na co dzień obsługuje klientów kancelarii w Sopocie przy al. Niepodległości 709/2.

Trzeci z naszych wspólników, Martin, również zdobywał doświadczenie w gdańskich kancelariach. Od 2019 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Ponadto w Gdańsku ukończył kurs Legal English – TOLES, prowadzony przez szkołę Distinction Language Centre, co zwieńczył uzyskaniem stosownego certyfikatu.

Poza edukacją znaczną część prowadzonego przez nas biznesu prowadzimy na terenie Gdańska. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w Gdańsku znajdują się zarówno Sądy Rejonowe (Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku oraz Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku). Ponadto w Gdańsku znajdują się Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny. W związku z powyższym bardzo często podejmujemy różnego rodzaju czynności związane z prowadzeniem naszej działalności właśnie na terenie Gdańska.

Upadłość konsumencka Gdańsk

Warto podkreślić, iż Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku jest sądem, który zasięgiem swojej działalności obejmuje bardzo szeroki obszar. Aby to zobrazować wystarczy powiedzieć, że postępowania w zakresie upadłości konsumenckiej, oprócz Gdańska, Gdyni i Sopotu, sąd ten przeprowadza zarówno wobec mieszkańców takich miast jak Malbork, Tczew czy Starogard Gdański, ale również Hel, Jastarnia, Wejherowo, Puck, czy Władysławowo.

Wynika to z tego, że VI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku jest właściwy dla spraw upadłościowych i naprawczych z obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Gdańsku, a najbliższym sądem tej instancji spoza trójmiasta jest Sąd Okręgowy w Elblągu. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że obszar właściwości miejscowej Sądu Okręgowego w Gdańsku osiąga kilkadziesiąt, a nawet ponad sto kilometrów od Trójmiasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *