Kategorie
o upadłości i układzie z naszego doświadczenia

COVID-19 A NASZE FINANSE

Polacy coraz dotkliwiej odczuwają skutki COVID-19. Zadłużenie Polaków niebezpiecznie wzrasta!

Nie da się ukryć, że w głównej mierze zajmujemy się problemami finansowymi naszych klientów. Postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i gospodarczej stanowią blisko 90% naszej działalności. Paradoksalnie oznacza to, że naszymi „pracodawcami” są osoby, których długi pozbawiły możliwości dalszego, normalnego funkcjonowania. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 ma bardzo zły wpływ na sytuację finansową Polaków. Co gorsza stan zadłużenia obywateli nieustannie się pogłębia. Doniesienia ekspertów finansowych nie napawają optymizmem. Zła kondycja złotówki, podobno najgorsza od ponad 15 lat i ograniczenia w prowadzeniu działalności, są przyczyną pogłębiania się stanu zadłużenia obywateli. Najczęściej nie mają oni innego wyjścia niż sięgnięcie po pożyczkę.

NIE JESTEŚ W STANIE REGULOWAĆ SWOICH ZOBOWIĄZAŃ FINANSOWYCH?

zadzwoń tel.: 883 882 335 lub 788 739 178 napisz e-mail: biuro@nowa-upadlosc.pl

Jak mówią statystyki podane przez Krajowy Rejestr Dłużników, ponad 70 proc. przedsiębiorców w związku z pandemią poniosło dodatkowe koszty. Co trzeci przedsiębiorca boryka się z opóźnieniami w płatnościach. Wynikają one głównie ze słabych wyników sprzedażowych oraz oczekiwań na przelew od kontrahentów. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny i Krajowy Rejestr Dłużników, ponad 1/3 firm wystawia miesięcznie mniej faktur niż przed pandemią. 13,4% przedsiębiorstw wystawia nawet o 100 faktur mniej miesięcznie niż przed pojawieniem się wirusa.

Badania wykazują, że głównymi przyczynami mniejszej liczby faktur w obiegu są przede wszystkim: niższy popyt na produkty i usługi. Ponadto ograniczenia w działalności kontrahentów i problemy finansowe klientów. . Na pytanie o rozwiązania ochrony płynności finansowej, z jakich przedsiębiorcy zamierzają skorzystać w ich firmach, aż 34,5% odpowiedziało, że rozważa zaciągnięcie kredytu w banku. 22,4% myśli o pożyczce, a 9,2% bierze pod uwagę kredyt kupiecki. Ponad połowa ankietowanych liczy na pomoc ze strony Państwa. Czy oczekiwanie na pomoc nie skończy się gorzkim rozczarowaniem?

Biorąc pod uwagę uwolnienie gospodarki po roku 1989, polskie społeczeństwo nigdy nie spotkało się z tak daleko idącymi ograniczeniami w zakresie prowadzenia działalności i wykonywania pracy od ponad 30 lat.  Gdyńskim przedsiębiorcom polecamy skorzystanie z bezpłatnego doradztwa specjalistów współpracujących z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które oferuje usługi doradztwa prawnego m. in. naszej kancelarii, lecz nie tylko. Ponadto usługi świadczone są przez doradców podatkowych i księgowych, specjalistów ds. finansowania i dotacji oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ? ZERKNIJ W INNE POSTY DOSTĘPNE NA NASZYM BLOGU!

W odpowiedzi na “COVID-19 A NASZE FINANSE”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *